Tartarus’un yapımcılarından oyunseverlere mesaj: Geri bildirim yapın!

1055
0

Ankara’da 11-14 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen E-Gameshow, birçok yerli Indie developer ekibinin oyunlarını sergilemesine imkan verdi. Kısa zamanda büyük ilgi görmeyi başaran Tartarus oyununun yapımcısı Abyss Gameworks de geliştiriciler arasındaki yerini almıştı.

Tartarus hakkında duyduğum en son gelişme, oyunun programlama, film ve oyun alanlarında ödüllerin verildiği ABD merkezli Terminus Conference + Festival etkinliğinde kendi kategorisinde finale kalmış olması. Geliştirilmeye başlamasından bu yana henüz dokuz ay geçmemiş oyunun bu süre zarfında gördüğü ilgi ve ulaştığı nokta, takdir edilmeye değer.

Tartarus hakkında en çok ilgi uyandıran faktör, tabii ki konusu. İzlediğim günden bu yana aklımın bir köşesinde kalıcı bir yer edinen Event Horizon, Tartarus’un hikayesine çok yakın. Dahası, oyun Alien gibi bilim-kurgu ve gerilim filmlerinin klasiklerini hatırlatan birçok detay da içeriyor. Konunun başarılı oynanabilirlik ve kaliteli grafikler ile birleşmesi, Tartarus’un adını fazlasıyla duyurmasında en etkili olan diğer faktörler.

Tartarus

Acil geri bildirim yapın! 

Tartarus’un senaryosu, ekip üyelerinden Kemal Günel’e ait. Kendisi E-Gameshow’da bulunmadığı için ekibi fuarda temsil eden Tolga Öztürk ve Hüsamettin Yüzer ile konuşma şansım oldu. Tartarus’un ortaya çıkışı ve gelişim sürecini anlatan ikili, ileride kendileri için en büyük önem arz eden unsurun da defalarca altını çizdi: Geri bildirim.

2017’de Steam mağazasındaki yerini alması beklenen Tartarus, sadece aldığı övgülerle kendisini başarılı kabul eden bir ekibin ürünü değil. Öztürk ve Yüzer, yerli oyunseverlerden gelen geri bildirimlerin yetersiz olduğunu ve ağırlıklı olarak tek taraflı kaldığını belirtiyor. Oyunun gerçek potansiyelini sunması için Tartarus’u deneyen herkesin görüşlerini objektif bir şekilde ortaya koymasını istiyorlar. Bu yüzden kendilerine sosyal medyadaki tüm kanallardan erişmeniz halinde size minnettar kalacaklar.

Monster Notebook’un desteklediği Tartarus, umuyoruz Türkiye’deki Indie developer ekosistemini güçlendirecek yapımlardan biri olacak. Oyunu desteklemek için ilk yapmanız gereken, geri bildirimde bulunmak!