Ana sayfa Teknoloji Elektronik sporların 2028’de geleceği nokta hakkında beş kehanet

Elektronik sporların 2028’de geleceği nokta hakkında beş kehanet

E-Sporlar, fazla değil 10 yıl sonra tek başlarına ülkelerinin ana spor dalı olabilirler. Kendilerini spor dalı olarak görmeyen rakiplerine verilecek en güzel yanıt, olimpiyatlara katılımla başarılacak. e-Sporlar ayrıca bilim ve teknolojinin merkezinde yer alarak yapay zekaların oluşumuna zemin hazırlayacak. 10 yıl içinde ihtiyaçları en çok dinlenen kitle yine e-Spor kitlesi olacak. DijitalX olarak 2028 yılı kehanetlerimiz bakalım doğru çıkacak mı?

786
0

12028’de e-Sporlar Dünya Olimpiyatlarına Katılacak

ABD’nin Teksas eyaletinde yapımı yeni tamamlanan ve 10 milyon dolara mal olan 1000 izleyici kapasiteli e-Spor stadyumu, E-Spor kitlesinin 10 yıl sonra artarak büyüyeceği gerçeğini gözler önüne seriyor.

Görünen o ki Olimpiyatlar’da E-sporun dahil edilmesi an meselesi. Eğer oyun severlerin baskısı da aynı yönde olursa “bu bir spor dalı değil” bahanesiyle E-spor artık geri çevrilemeyecek. Diyelim ki Olimpiyat oyunlarına taraftar kitlesinin isteğine rağmen katılamadılar, o zaman kendi Olimpiyat stadyumlarını kuracaklar. Tek ana spor dalı olarak kendi ülkelerini hem bireysel, hem takım hem de karma ekip olarak temsil edecekler. Adı da “Dünya e-Spor Olimpiyat Oyunları” olacak. Kanımızca, E-spor 4 yıl beklemeyi bir kenara bırakıp, yaz ve kış Olimpiyatları ayrımını da geri de bırakacak. O kadar avantajlı durumda olacaklar ki, isterlerse 12 ay bile yarışabilirler. Türkiye olarak olimpiyatlara olan ilgimiz futbola olan ilgi kadar olmadığından, E-spor Olimpiyatları sayesinde ilgimizin biraz daha artacağını söyleyebiliriz.