Ana sayfa Yaşam “One Punch Man” gibi antrenman yapıp 30 günde 4 yıl gençleşti

“One Punch Man” gibi antrenman yapıp 30 günde 4 yıl gençleşti

4318
0

Son yılların en başarılı animelerinden One Punch Man’in bilimselliğini sınamak isteyen bir araştırmacı, 30 gün boyunca yaptığı yoğun antrenmanlar ile yepyeni bir vücuda kavuştu.

Birçoğumuzun hayali kısa sürede sağlıklı vücutlara kavuşmak olsa da, diyet veya egzersizleri düzenli kılamadığımız sürece bu amaçtan uzak kalıyoruz. Anime serisi “One Punch Man”i örnek alan Sean Seah ise istikrarlı çalışma ile kısa sürede göz dolduran bir sonuç alınabileceğini kanıtladı.

One Punch Man kurgu bir karakter olması ile haliyle abartılı bir kuvvete sahip. Dünya dışından gelen üstün güçlere sahip uzaylıları bile tekme tokat döven One Punch Man, bir bölümde bu kuvvete nasıl ulaştığını sayborg öğrencisine açıklamıştı. Antrenmanın temeli her gün şaşmayacak şekilde 100 şınav, 100 squat ve 10 km koşu içeriyordu.

Trained like Superhero for 30 Days

I Trained Like Superhero (1 Punch Man) For 30 DaysJoin us in this (accountability) group https://www.facebook.com/groups/onepunchworkout/And lets do this challenge for 2019And watch the 8 facts before you start the workout!https://youtu.be/M1j3fD7An-c

Posted by Sean Seah on Saturday, 9 March 2019

Bu antrenmanın gerçek hayata uyarlanması halinde nasıl sonuçlar doğuracağını merak eden Sean Seah, istikrarını bozmadan 30 gün boyunca deli gibi koşu ve fitness yaptı. Dahası, One Punch Man’in nasıl beslenilmesi gerektiği konusundaki tavsiyesinden de şaşmadı (Kısaca: mutlaka üç öğün de yenilecek. Sabahları sadece muz olabilir ancak öğleden sonra ve akşamları vücudun egzersizlerle doğru orantılı biçimde protein ve kalori ihtiyacını karşılayacak menüler seçilecek).

Seah’ın bir ay boyunca yaptığı antremanları ve sonuçlarını gösteren video, izleyen herkese ilham verecek türden. Bir diğer videoda ise nasıl beslenmeniz gerektiğini anlatıyor. Eğer vaktinizi belirtilen “One Punch Man Challenge” yapacak şekilde ayarlayabiliyorsanız denemek serbest. Aksi takdirde hızlandırılmış tempoda kalp krizi geçirmeye çalışmayın.

Diet Plan One Punch Man 30 days

[Diet Plan for 30 Days One Punch Man Challenge]This video is to answer all questions regarding the diet changes I made during the 30 days challenge!Join us our FB Group for more discussion and to encourage one another! https://www.facebook.com/groups/onepunchworkout/

Posted by Sean Seah on Friday, 5 April 2019