Ana sayfa Teknoloji Mobil Cihazlar Türk Telekom’un mesajlaşma programı LAFF’ın beta sürümü yayınlandı

Türk Telekom’un mesajlaşma programı LAFF’ın beta sürümü yayınlandı

933
0

Türk Telekom bünyesinde yer alan Argela yazılım üzerinden LAFF’un beta sürümü Google Play Store ve App Store üzerinden paylaşıldı.

Türk Telekom tarafından desteklenen LAFF, Whatsapp ve Turkcell BİP gibi ücretsiz mesajlaşma ve ücretsiz arama desteğine sahip.

  • ÜCRETSİZ ARAMA: Arkadaşlarınızı ve ailenizi, yurt dışında olsalar bile, ücretsiz arayın.
  • MESAJLAŞMA GRUPLARI: Arkadaşlarınızla veya ailenizle kolayca iletişim kurabilmeniz için 150 kişiye kadar katılımcı ile grup sohbetleri oluşturun.
  • FOTOĞRAF VE GIF’LER: Konuşmalarınızı fotoğraf ve gif’ler ile zenginleştirin, Laff’a eğlence katın!
  • KONUM VE KİŞİ KARTLARI: Nerede olduğunuzu ve kişi listenizi istediğiniz an paylaşın.
  • KOLAY ERİŞİM: Mesajlarınıza tüm cihazlarınızdan erişin, yedeklemeye vakit harcamayın!
  • GÜVENLİ İLETİŞİM: Uçtan uca şifreleme ile güvenle sohbet edin.
  • KULLANIMI KOLAY ARAYÜZ: Birçok özelliği, sade ve kullanıcı dostu tasarım ile kullanın.

Türk Telekom Dijital ve Siber Güvenlik Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Demir, Argela teknoloji ekibi tarafından geliştirilen LAFF Beta’nın arayüz tasarımlarını, dünya trendleri ile Türk kültürüne özgü yerli öğeleri sentezleyerek oluşturduklarını belirtti.

‘6 AYLIK ÇALIŞMANIN ÜRÜNÜ’

Demir, “LAFF Beta, Türk Telekom ve iştirakimiz Argela’da çalışan gençlerimizle, yani tamamen kendi iç kaynaklarımızı kullanarak ‘görev gücü’ mantığı ile gerçekleştirdiğimiz 6 aylık bir çalışmanın ürünü. Türk Telekom kullanıcılarının bir süredir aşina olduğu Wirofon mesajlaşma platformunun da mimarı olan ekibimizle birlikte, tüm dünya trendlerini inceleyerek hem küresel hem de kendi kültürümüze hitap edecek, tüm mobil platformlarda kullanılabilecek evrensel bir anlık iletişim uygulaması olarak LAFF’ı geliştirdik” dedi.

SOSYAL ETKİLEŞİM ÖZELLİĞİNE SAHİP OLACAK

LAFF Beta’nın Android platformundaki cihazlar için Google Play Store’da ve iOS kullanıcıları için de Apple App Store’daki yerini aldığını belirten Demir sözlerine şöyle devam etti: “LAFF, çok yakında çıkacak tam sürümünde ‘sosyal etkileşim’ gibi diğer sohbet uygulamalarında olmayan pekçok yeni ve heyecan verici özelliği de bünyesinde barındıracak.”

Türk Telekom’dan yapılan açıklamaya göre LAFF Beta Sürümünün Ana Özellikleri arasında ücretsiz arama, mesajlaşma grupları, fotoğraflar, konum ve kişi kartları ile kolay erişim de bulunuyor.