Home Kültür Dizi&Sinema ‘Wachowski kardeşler The Matrix 4 için çok heyecan verici bir fikre sahip’

‘Wachowski kardeşler The Matrix 4 için çok heyecan verici bir fikre sahip’

4428
0
neo bullets
neo bullets

John Wick 3: Parabellum filminin yönetmeni Chad Stahelski, The Matrix serisinin yönetmenleri Lana ve Lilly Wachowski’nin efsane serinin dördüncü filmi üzerinde çalıştığını öne sürdü.

Keanu Reeves’in The Matrix üçlemesindeki dublör koordinatörü ve John Wick 3: Parabellum filminin yönetmeni Chad Stahelski, efsane bilim-kurgunun dördüncü filmi ile geri döneceğini öne sürdü. Stahelski, “Wachowski kardeşlerin son derece heyecan verici bir fikre sahip olduğunu ve yardım etmek için elinden geleni yapmak isteyeceğini” belirtti.

Yahoo Movies UK sayfasına açıklama yapan Stahelski, “Wachowski’lerin sadece Matrix’i tekrar çekmesi değil, aynı zamanda sevdiğimiz seriyi genişletiyor olmasından çok mutluyum” ifadesini kullandı. Stahelski, yeni Matrix filminin Lana Wachowski tarafından çekilip çekilmeyeceği sorusuna karşılık “Wachowski’lerin nasıl bir çalışma planı çizdiğini bilmediğini ancak yapım aşamasında yer aldıklarını” ifade etti.

Stahelski’nin verdiği bilgi The Hollywood Reporter tarafından verilen bilgi ile bu noktada çelişiyor. Her ne kadar Matrix’in yeni filminin geleceği duyurulmuş olsa da, en yeni yapımda Wachowski kardeşlerin yer almayacağı öne sürülmüştü. Haberde, yapımcı firma Warner Bros’un Ready Player One filminin senaryo yazarı Zak Penn’i seçtiği ve başrolde de Black Panther’in yıldızı Michael B. Jordan’ın yer alacağı ifade edilmişti.

Stahelski’nin açıklamaları Warner Bros’un planlarının değiştiğine işaret ediyor olabilir ancak ortada henüz firma tarafından sunulmuş resmi bir açıklama yok. Buna rağmen bilim-kurgu tarihinin en benzersiz yapımında rol almış biri olarak Stahelski “elinden ne gelirse yapmaya hazır olduğunu” belirtmiş durumda. Heyecanı o noktada ki, Stahelski “Eğer dublör olmamı isterlerse gidip bir arabanın altında bile kalmayı göz önüne alabilirim” dedi.

The Matrix’in hayata bakışımızı sorgulayan, sinemaya yeni bir soluk getiren hikayesine göz atarsanız, Stahelski’yi daha iyi anlayabilirsiniz:

Gerçekliğin perdesini aralayan The Matrix’i bilim-kurgu efsanesine dönüştüren hikaye

Bilim-kurgu başyapıtı The Matrix’in en çok akılda kalan 12 sahnesi

SOURCEDigital Trends
Previous articleGoogle Maps, Incognito Modu ile verilerinizi saklamanıza izin verecek
Next articleBoş Genlere Bilgi Yükleyen Yöntem: DNA Veri Depolama Teknolojisi
Müfit Yılmaz Gökmen
Editörlük kariyerine 2009'da hurriyet.com.tr dış haberler masasında başladı. Şubat 2012'de ntvmsnbc (ntv.com.tr) bilim-teknoloji editörü oldu. İki yıl süren bu tecrübenin ardından iki yıl Al Jazeera Türk bilim-teknoloji editörlüğü yaptı. Bugün DijitalX'in yanı sıra bugün farklı mecralar için de içerik üretmeye devam ediyor.