Ana sayfa Küresel Dünya Canlı yayında maskesi düşen 58 yaşındaki vlogger’ın takipçi sayısı patladı

Canlı yayında maskesi düşen 58 yaşındaki vlogger’ın takipçi sayısı patladı

3302
0
[DouYu]

Gerçek yüzünü saklayan Qiaobiluo Dianxia adlı vlogger, canlı yayında maskesi düşünce ardından takipçi sayısını bir anda yarım milyona çıkardı.

Çin’in canlı yayın platformu DouYu’da “ekselansları Qiaobiluo” olarak anılan Qiaobiluo Dianxia,maskesi bir anda düşünce gerçek kimliğini ifşa etmiş oldu. Ancak sonrasında yaşananlar beklenenlerin aksine Qiaobiluo Dianxia’ya yüzbinlerce yeni takipçi kazandırdı.

Sosyal medyada paylaştığı görüntülerinde genç bir kadın olduğu izlenimini veren Qiaobiluo Dianxia, Asia One sayfasında yayınlanan aşağıdaki ekran görüntüsünde de anlaşıldığı üzere canlı yayınlarda yüzünü gizliyordu.

DouYu’da 130,000 takipçisi olan Qiaobiluo Dianxia, bazı takipçileri tarafından daha yakından tanınmak isteniyordu. Bu durumu fırsata çeviren Ekselansları Qiaobiluo, The Paper sayfasındaki bilgiye göre hayranlarıyla görüşmek için 100,000 yuan (14,500 dolar) talep etmeye başladı.

Güzel vlogger’dan rapçi nineye

Sonrasında, ekselanslarının başına hiç beklenmedik bir kaza geldi. Qiaobiluo, geçtiğimiz hafta bir diğer vlogger Qingzi (aşağıdaki karede solda) canlı yayın yapıyordu. Yüzünü çizgi karakter görüntüsü ile saklamıştı.

Global News sayfasındaki bilgiye göre, 58 yaşındaki vlogger “100,000 yuan almadan gerçek yüzümü gösteremem. Zaten güzel görünümlü bir sunucuyum” ifadesini kullandı. Açıklamasının ardından takipçilerinden bağış yağmaya başladı.

Canlı yayının sonraki kısmında ekselanslarının maskesi bir anda düştü. Diğer vlogger Qingzi ne olduğunu anlamakta zorlansa da bir şekilde muhabbete devam etti. Ekselansları, durumu ancak hayranlarının çılgına dönen yorumlarının ardından fark edebildi.

Yaşanan olay, aşağıda görüldüğü üzere Çin ana haberlerine konu oldu.

[Wemp]

Ekselansları yaşanan olayın ardından farklı tepkilere maruz kaldı. Bazıları sergilediği davranışı sahtekarlık olarak yorumlarken (genç ve güzel olduğunu belirterek yüzünü para için açacağını söylemesi açıkça öyle), bazıları da dijital dünyada filtreler kullanmanın doğal olduğunu belirtti. Bir kısım da “yayıncılara bağış yapanların bu tarz içeriği hak ettiğini” savundu.

Ekselansları Qiaobilou, yaşanan olayın ardından DouYu üzerinde en çok aranan isim oldu ve takipçileri bir anda yarım milyonun üzerine çıktı. En büyük fark, artık “nine” olarak adlandırılması. Yaşadığı şaşırtıcı sarsıntının ardından yayınlarına devam eden nine, şimdi rap yapmaya başlayacağını duyurdu.

[Hupu BBS]

İlginizi çekebilir: