Ana sayfa Teknoloji Donanım&Elektronik Huawei, Koronavirüs’e rağmen üretimlerini devam ettirecek!

Huawei, Koronavirüs’e rağmen üretimlerini devam ettirecek!

1936
0

Çin’in lider teknoloji firmalarından Huawei, ülkesindeki Koronavirüs salgınına rağmen, fabrikalarını kapatmadığını ve üretimi normal şartlarda devam ettiğini duyurdu.

Ülkemizde de oldukça korkulan Koronavirüs gündemden düşmezken Huawei’den ilginç bir açıklama geldi. Şirket, hükümetin çağrılarına rağmen fabrikalarını kapatmadığını resmen duyurmuş oldu.

Huawei bugün yaptığı açıklamada, üretime devam ettiğini ve her şeyin normal şekilde devam ettiğini açıkladı. Şirket, Çin hükümetinin bazı şehirlerde ki fabrikaların kapatılması çağrılarına rağmen, kritik endüstrilerin faaliyete devam etmesini sağlayan özel bir muafiyet doğrultusunda üretime devam ediyor.

Huawei, hiçbir fabrika çalışanında enfeksiyon vakası tespit edilmediğini ve şirketin çalışanların güvenliğini sağlamak için belirli önlemleri alındığını da söylemiş oldu. Bununla birlikte bazı büyük şirketlerin de Huawei gibi üretimlerine devam ettikleri de bilinenler arasında. Ayrıca Google ve Apple gibi ABD merkezli birçok şirket, geçtiğimiz günlerde ülkedeki ofis ve mağazalarını kapatma kararı almıştı.

KAYNAKReuters
Önceki makaleSamsung Galaxy Z Flip Görüntülendi!
Sonraki makaleCorona Virüs ile aynı coğrafyadan çıkan Kara Ölüm’ün hikayesi
Mobil Teknoloji Konusunun Yanı Sıra Bilgisayar Donanımlarına Meraklı Bir Kişilik.