podcast 1
podcast 1

DijitalX, her hafta olduğu gibi bu hafta da podcast serilerine devam ediyor. Koronavirüs temalı “Belçika Günlüklerini” Ezgi ile Elif’in kendi deneyimlerinden dinleyebilirsiniz.

Podcast’in amacı

Ezgi iki yıldır kuzeydeki Flaman bölgesinde, Elif ise on iki yıldır Brüksel başkentte yaşıyor. Her hafta düzenli olarak telefondan bağlanıp çevrelerinde olan örnekleri ve bulundukları süreci anlatıyorlar. Zaman zaman komik zaman üzücü konularla Avrupa Birliği’nin başkenti Belçika neler oluyor?

Bu hafta konuşulan konular kısaca: Belçika’daki belli başlı gündem maddeleri neleri kapsıyor, polis uygulamaları nasıl, okullar ne zaman açılacak, alışveriş ortamında yaşanılanlar nedir, doğum ve cenaze durumlarına nasıl yaklaşılıyor, yakınlarda olum haberi aldıkları insanlar oldu mu ve AB genel olarak ne durumda?

Bölüm 1

Spotify ve Soundcloud’da DijitalX’in diğer podcast serilerini bulabilirsiniz. Eğer hala dinlemediyseniz MIT ve NASA araştırmacısı Tansu Daylan ile yapılan söyleşimize kulak kabartmak isteyebilirisiniz.

Bölüm 2

Korona virüs nedeniyle dile kolay tüm dünya uzun bir zamandır evlerine kapanmış durumda, izlenen diziler, filmler, okunan dergiler, kitaplar ve dinlenen şarkılar derken birçok eğlence aracımızı tüketmiş bulunmaktayız. Rahat dinlenen podcastlar ile karşınızdayız.

Previous articleKehribar içinde hapsolmuş 41 milyon yıllık sinek fosilleri bulundu
Next articleİçinde Koç Kafatası Bulunan Kilden Yapılma Antik Kafanın Sırrı Çözüldü
Bahar Elif Akyuz
Uluslararası ilişkiler kariyerine 2007 Nato/SHAPE'de başlayan Bahar Elif Akyuz, 2009 yılında Avrupa Birliği kriz önleme ve çatışmaların barışçıl çözümü konusunda uzmanlaşmıştır. 14 yıllık AB enstitüleriyle çalışma tecrübesini bugün STK'ların daha etkili sosyal kampanya yapmaları için kullanmaktadır. Başarılı iletişim teknikleri, görsel iletişim ve aktivizm alanında eğitimler veren Akyuz, aynı zamanda film yönetmeni ve senaristtir.