Post Insan: Transhümanism ve Geleceğin Sayborg’u siz olmak ister miydiniz? DijitalX yazarları sizin için buluşup Sayborg üzerine bir sohbet gerçekleştirdi.

Birinci dizi’de bu konulara değinildi:

Transhümanism nedir, gen bilimi, dünyada kaç kişi sayborg, nanoprobe ve implant teknolojisi nereye doğru ilerliyor, böcek sayborglar örneğin hamam böceği (biobot), kas mimiklemeyi öğrenen biohybrid robotlar ne ise yarıyor, hangi dizi ve filmler bu konuları isliyor, insan ve teknolojinin tarihi evrimsel genel sureci gibi alanları değerlendirdik.

Podcast’in içeriğinde ayrıca aşağıda adi gecen belgesel, film ve kitaplar önerilmiştir:

The Biggest little farm: ekolojik tarım ve tarımın orta sınıfa kayması üzerine belgesel

Dizi ve Filmler:

Better Than Us, The Expanse, A.I, Post singular, Bloodshot, Upgrade, Annihilation

Kitaplar:

Duyarlı Makine Yapay Zekanın Olgunluk Çağı, Yapay zeka çağında insan olmak, Sayborg Antropolojisi, Süper insan, Teknolojiye karşı insanlık

Previous articleGizli Uykusuzluk Sendromu Yaşıyor Olabilir Misiniz?
Next articleSalgın Tarihi: Geçmişten Günümüze Dek Yaşanan Pandemiler
Bahar Elif Akyuz
Uluslararası ilişkiler kariyerine 2007 Nato/SHAPE'de başlayan Bahar Elif Akyuz, 2009 yılında Avrupa Birliği kriz önleme ve çatışmaların barışçıl çözümü konusunda uzmanlaşmıştır. 14 yıllık AB enstitüleriyle çalışma tecrübesini bugün STK'ların daha etkili sosyal kampanya yapmaları için kullanmaktadır. Başarılı iletişim teknikleri, görsel iletişim ve aktivizm alanında eğitimler veren Akyuz, aynı zamanda film yönetmeni ve senaristtir.